رویداد شتابا

  نوآوری باز در صنایع کوچک و متوسط

ما در این رویداد تصمیم داریم با کمک و تکیه بر یافته‌‌های پژوهشی دانشگاهیان و توانمند‌ی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، نیازها و چالش‌های صنایع استان را در قالب پارادایم نوآوری باز با کمترین هزینه ممکن شناسایی و در برنامه پسا رویداد رفع نماییم.

استفاده از پارادایم نوآوری باز در صنایع کوچک و متوسط به آن‌ها این امکان را می دهد با هزینه‌ای پایین کسب و کار خود را توسعه دهنده و به سودآوری بیشتر برسند.

شرکت‌های کوچک و متوسط با وجود محدودیت در منابع مالی، نیرو انسانی و کمبود قابلیت‌های فناورانه، با استفاده از نوآوری باز و ایجاد تغییرات اساسی در مدل کسب و کار به منظور تصاحب فرصت‌های جدید تجاری و افزایش سودآوری هستند. تکنولوژی به تنهایی ارزش اقتصادی ندارد؛ در واقع ارزش اقتصادی تکنولوژی زمانی مشخص می‌شود که شرکت‌ها آن را از طریق یک مدل کسب و کار خاص توسعه داده و تجاری نمایند.

هدف ما از حضور صنایع در این رویداد شناسایی و برطرف کردن نیازها و توسعه فناورانه صنایع با توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوران داخلی و در صورت نیاز انتقال فناوری از خارج از کشور است. 

یکی از شرکت‌هایی که در ایجاد فرصت‌های کارآفرینی و فراهم کردن بسترهای مناسب نوآوری و اقتصاد کشور، نقش ایفا می‌کند، شرکت‌های کوچک و متوسط هستند. با توجه به اهمیت نفوذ ایده‌های نو و خلاقانه در توسعه SME ها و تقویت روش‌های جدید و نوآورانه در صنایع کوچک و متوسط به منظور شناسایی نیازها و توسعه فناوری نوین می‌تواند نقش بسیار مهمی را در رونق و جهش تولید ایفا نماید.

امروزه بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط با شرایط سختی در بازار مواجه شده‌اند. بحران اقتصادی موجود، اوضاع مالی را در بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط تضعیف نموده است. بدین ترتیب، شرایط متغیر بازار، شرکت‌های کوچک را برآن می‌دارد تا با استفاده از فناوری‌های جدید و یا ارزش پیشنهادی منحصر به فرد، کسب و کارشان را با شرایط موجود منطبق نمایند. در این هنگام، شرکت‌های کوچک در تمایز بخشیدن به محصولات و یا تغییر مدل کسب و کارشان با محدودیت‌های متعددی مواجه می‌شوند که البته بیشترین مشکل این شرکت‌ها، ناشی از محدودیت در منابع مالی و فنی می‌باشد. 

بنابراین این شرکت‌ها باید با شرکای خارجی همکاری کنند تا بتوانند با موفقیت نوآوری نمایند، منابع درآمدی جدید به دست آورند و به موقعیت سودآورتری در چشم انداز رقابتی برسند. در نتیجه نوآوری باز اقدامی منطقی است که باید توسط بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط اتخاذ شود.

چرا رویداد شتابا

فرم ثبت نام

صنایع متقاضی

صنایع کوچک و متوسط( کمتر از 50 نفر شاغل) جهت رفع نیاز‌ها، توسعه فناوری و بهره‌مند شدن از حمایت‌های پسا رویداد فرم زیر را تکمیل نمایند. پس از تکیمل فرم کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند و هماهنگی‌های لازم جهت بازدید نخبگان و فناوران از شرکت شما صورت می‌پذیرد. شرکت در این رویداد برای مدیران ارشد و فنی صنایع رایگان می‌باشد.

فرم ثبت نام

فناوران، متخصصان و شرکت‌های دانش بنیان

با تکمیل این فرم زیر و شرکت در رویداد( معرفی توانمندی‌های خود جهت شناسایی و رفع نیازهای فناورانه شرکت‌های کوچک و متوسط) از امتیازات حمایتی ایده‌‌های برتر بهره‌مند شوید. شرکت‌های دانش‌بنیان، واحد‌های فناور، هسته‌های نوآور و پژوهشی، اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان جهت بازدید از صنایع متقاضی و  حضور در رویداد فرم زیر را تکمیل نمایند.

  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : pdf, ppt, pps, jpg, gif.
    فایل پاورپوینت شناسایی نیازهای فناورانه
رویداد شتابا shetaba.ir

حامیان رویداد

لوگو شهرک صنعتی
لوگو معاونت علمی ریاست جمهور
لوگو استانداری بوشهر
لوگو پارک علم فناوری بوشهر
لوگو بنیاد ملی نخبگان
لوگو دانشگاه خلیج فارس